Art Deco Tarzı Yatak Odası Nasıl Yapılır?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Art Deco Tarzı Yatak Odası Nasıl Yapılır?
2020-12-29 12:34:16
Bayramlar Mobilya
Art Deco Tarzı Yatak Odası Kriterleri

Art Deco tarzı, Fransa’da başlayan ve 20’nci yüzyılın başlarında Avrupa ve ABD’de öncü bir trend haline gelen bir stil. İç tasarım alanında bu tarz, geometrik modeller, stilize eğriler, atmosferik aydınlatma, kadife ve krom yüzeylerle yakından ilişkilidir. Son senelerde Art Deco ruhu, ülkemizdeki en popüler ve en iyi iç mimarların birçoğu tarafından da benimsenmiş durumda. Bununla birlikte bazı mobilya ve tasarım ürünleri de Art Deco stiline uygun olarak üretilir. Bu yazıda, Art Deco tarzı yatak odasının nasıl oluşturulacağı hakkında önemli ipuçları bulabilirsiniz.

 

Dramatik Yatak Başlıkları

Yatak başlıkları, yatağı çevreleyen ve odanıza hoş bir ambiyans katan önemli bir ayrıntıdır. Retro tarzı yatak başlıklarını başucu lambasıyla eşleştirerek, Art Deco stili yaratabilirsiniz. 

 

Büyük Geometriler

Art Deco tasarımını tanımlayan cesur ve büyük geometrik desenlerden ilham alabilirsiniz. Siyah-beyaz mozaik desenler, yatak odaları için harika bir seçenektir. Bu konsept ile bronz ya da gümüş tonlarındaki bir çerçeveye sahip büyük aynaları kullanabilirsiniz. Kadife dokulu küçük bir berjer veya koltuk da mekanın dekorunu tamamlayabilir.

 

Maksimalist Dekor

Ahşap başlıklı bir yatak ve ahşap elbise dolabı gibi mobilyalar, yatak odanızda Art Deco’yu mümkün kılabilir. Ahşap ayrıntıları dilerseniz kadife perdelerle tamamlayabilir, odanıza anlam kazandırabilirsiniz.

 

Pudra Pembe

Zarif görünüşüyle de isminden söz ettiren Art Deco tarzı, pudra pembelerin kullanıldığı hoş bir tasarımla da hayat bulabilir. Bu yüzden duvar rengini pudra pembe seçebileceğiniz gibi özel sanat eserleri, dekoratif objeler ya da yatak odası takımı için de bu rengi değerlendirebilirsiniz.

 

Eğik Tasarımlar

Kıvrımlı şifonyer, komodin, ayna gibi dekor ürünler, herhangi bir iç mekana Art Deco stili eklemenin en kolay yolları arasındadır. Böylece, zamansız Art Deco çizgileri ile yatak odanızda çağdaş bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

 

Mavinin Tonları

Sofistike bir Art Deco tarzı yatak odası yaratmak adına, mavinin tonlarından faydalanabilirsiniz. Yatak odası takımı için mavi rengi düşünebilir veya başucu lambalarında bu rengi kullanabilirsiniz. Dilerseniz mobilyalarınızı daha pastel tonlarda tercih edip, duvar stilinde maviyi deneyebilirsiniz. 

Developer Software
Flexible Boru Makinası