Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?
2020-12-29 13:33:14
Bayramlar Mobilya
Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Hızlı gelişen teknolojiyle beraber, buzdolaplarının stili ve özellikleri de değişiyor. Son teknolojik ürünler gerek enerji tasarrufu gerekse kullanıcı verimliliği açısından fark yaratıyor. Bir buzdolabı satın alacaksanız, öncelikle çeşitleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmanız önemli. Bu yazıda, buzdolabı çeşitlerinden söz ettik. 

Boyutlarına ve tasarım şekillerine bağlı olarak, buzdolapları beş ana tipte sınıflandırılabilir:

 

Tek Kapılı Buzdolabı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu buzdolaplarının tek kapısı vardır ve kapasitesi 150 ila 250 litre arasındadır. Bunlar, piyasadaki en ekonomik seçeneklerdir ve buzdolabı alanı dışında, mütevazı bir dondurucu alanı bile sunar. Tek kapılı buzdolapları doğası gereği, çoğunlukla doğrudan serindir. Fakat günümüzde bu bile birçok markanın modellerinde dijital bir otomatik buz çözme seçeneği ile birlikte geliyor. 

 

Çift Kapılı Buzdolabı

Bunlar, biri diğerinin üzerinde olmak üzere iki kapıya sahiptir. Üst bölme dondurucu için ayrılmışken, alt bölme düzenli kullanım içindir. Çift kapılı buzdolapları, daha fazla dondurucu alanı sağlar. Bu da ürünün verimliliğini artırır. Bir çift kapılı buzdolabı, ortalama olarak 250 ile 500 litrelik bir kapasiteye sahiptir. Daha az enerji tüketecek şekilde tasarlanan bu ürünler, her zaman donma yapmaz ve enerji tasarrufludur. 

 

Üç Kapılı Buzdolabı

Üç kapıya sahip buzdolapları, diğer modellere göre daha uzun ve ince bir tasarım sunar. Daha az yer kaplamasıyla da öne çıkan üç kapılı buzdolapları, evler için mükemmel seçimdir. Genelde 250-350 litre kapasite sağladığından, kalabalık ailelere hitap edebilir. Üstteki kapı dondurucu için, ortadaki kapı düzenli kullanım içindir ve alt bölüm ise sebzeliktir, diğer bir deyişle sebze çekmecesidir.

 

Gardırop Tipi Buzdolabı

Piyasanın en popüler ve en modern ürünlerinden biridir. Son teknolojik özellikleri yapısında bulunduran gardırop tipi buzdolabı, 550 ila 850 litre arasında değişen kapasitelere sahiptir. Ayrıca, birkaç farklı bölmeyle büyük depolama alanı sunar. Hatta bazılarının önünde su ve buz dağıtıcıları bulunur. 

 

Mini Buzdolabı

Mini buzdolapları küçüktür ve yiyeceklerinizi taze tutmak için temel soğutma sağlar. 100 litreye kadar kapasiteye sahip olabilirler. Markaya ve modele göre değişmekle birlikte, içlerine entegre edilmiş çok küçük bir dondurucuları olabilir.

Developer Software
Flexible Boru Makinası