Buzdolabı Satın Alırken Bunları Unutmayın
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Buzdolabı Satın Alırken Bunları Unutmayın
2020-12-29 14:48:42
Bayramlar Mobilya
Buzdolabı Satın Alırken Bunları Unutmayın

Yeni bir buzdolabı satın almadan önce hesaba katmanız gereken bazı konuların bulunduğunu bilmelisiniz. Bu günlerde buzdolapları, yiyeceklerinizi taze tutmak ve muhafaza etmekten çok daha fazlasını yapıyor. Bir karar vermeden evvel tüm özellikleri anlamalı ve neye ihtiyacınız olduğunu net şekilde belirlemelisiniz. Buzdolabı satın alırken dikkat edilmesi gerekenlere göz atalım. 

 

Kapasite

Bir buzdolabının kapasitesi litre cinsinden ölçülür. En düşük kapasiteden en yüksek kapasiteye kadar olan aralık, günümüzde katlanarak arttı. Ancak, ihtiyacınız olan buzdolabı kapasitesini tespit etmek için ailenizdeki kişi sayısını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bu sayı, buzdolabının içinde tutacağınız yiyecek miktarını belirler. Tek çocuklu bir çift için 150 ila 250 litrelik bir buzdolabı yeterli olacaktır. Dört ila beş kişilik daha büyük bir aile için, 250 ila 500 litrelik bir ürün tercih edebilirsiniz. Altı ila yedi kişilik büyük aileler, elbette 550 ila 850 litre kapasiteli büyük bir buzdolabına ihtiyaç duyacaktır. 40 ila 100 litre kapasiteli buzdolapları ise yalnız yaşayanlar için ideal bir seçenek. 

 

Alan

Buzdolabınızı seçerken evinizdeki mevcut alan miktarı da önemli bir konudur. İstediğiniz buzdolabının ölçülerini inceleyebilir ve mevcut alanınıza uyup uymadığını görebilirsiniz. Bunu yaparken, buzdolabının kapılarının serbestçe açılabilmesi için biraz daha fazla alana ve ısının kolayca çıkması için üstte ve arkada en az 4-5 santimlik bir alana gereksiniminiz olacağını unutmayın.

 

Enerji Sınıfı

Cihazlara verilen EER (Enerji Verimliliği Derecelendirmesi) veya yıldız derecelendirmeleri, ne kadar enerji verimli olduklarını belirtir. Yıldız derecelendirmesi ne kadar yüksekse, enerji açısından o kadar verimli olurlar. Bu açıdan daha derine inmek isterseniz, modelinizin bir yıl içinde kullanacağı toplam elektrik birimini (kWh) öğrenmelisiniz. 

 

Kompresörler

Buzdolabının içindeki sıcaklıkların korunmasından kompresörler sorumludur. Küçük buzdolaplarının genellikle genel kompresörlerle birlikte geldiği, orta ve büyük ölçekli buzdolaplarının ise inverter kompresörlerle birlikte gönderildiği unutulmamalıdır.

 

Ek Özellikler

Modern buzdolaplarının hayatınızı kolaylaştırmak için sunduğu birçok ek özellik vardır. Bunlar arasında en popüler olanları:

  • Su / buz dağıtıcıları

  • Sertleştirilmiş cam raflar

  • Cabrio buzdolapları

  • Ayarlanabilir raflar

  • Voltaj sabitleyici

  • Koku giderici

  • Akıllı telefon entegrasyonu

Developer Software
Flexible Boru Makinası