Country Yatak Odası Dekorasyonu
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Country Yatak Odası Dekorasyonu
2020-12-29 14:52:46
Bayramlar Mobilya
Country Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları güne merhaba dediğimiz ve günü bitirerek dinlenmeye çekildiğimiz özel alanlardır. Bütün günün yorgunluğu ile girdiğimiz ve sabah bir kelebek gibi çıktığımız bu odanın konforlu bir şekilde düzenlenmesi gerekir. Yatak odası dekorasyonu içerisinde seçeceğimiz her eşyanın ruhumuzu kucaklaması ve görsel olarak dinlenme hissi oluşturması gerekir. Fransız kırlarından esinlenilerek hazırlanan country stil ise bir yatak odasından beklediğimiz bütün konforu ve ayrıcalığı bizlere sunuyor. Country stilini siz de yatak odanızda uygulamak isterseniz, aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz. 

 

Doğal Renklerin Muhteşem Uyumu

Country yatak odası dekorasyonunda renkleri seçerken mümkün olduğunca doğal tonlara yönelmeniz gerekiyor. Duvarlarda seçeceğiniz krem tonlar, yatağınızda pastel pembe ya da mor dokunuşlar harika görünecektir. Ayrıca tül perdeler ile güneşi odanıza davet edebilirsiniz. Perde seçiminde kremsi beyazlar, uçuk pembe, mavi veya şeftali tonlarını deneyebilirsiniz. 

 

Fransız Vintage Etkisi İle Odanızı Kuşatın

Country yatak odalarında seçilecek olan aksesuarların hemen hemen hepsi vintage dediğimiz eski, ancak gösterişli parçalardan oluşur. İster minimalist isterseniz de country doruklarında bir oda hazırlayacak olun, mutlaka vintage detaylar kullanmalısınız. Örneğin yatağınızı Fransız Country tarzda bir modelden seçmişseniz vintage aynalar, berjer ve komodin gibi ayrıntılarla uyum yaratabilirsiniz.

 

Farklı Kumaşları Harmanlayın

Yatak odalarında genelde birbiri ile aynı modelde olan nevresim takımları tercih edilir. Ancak country yatak odası hazırlıklarında benzer desenlerden uzaklaşmanız ve farklı katmanlardaki kumaşlardan yardım almanız gerekir. Yatağınızın alt kısımlarına fırfırlı bir görüntü vermesi için özel bir kumaş çeşidi kullanabilirsiniz. 

 

Antika Parçalardan Yardım Alın

Eski görünümü ile dikkat çeken eşyaları yatak odanıza getirerek country yatak odası dekorasyonunuzu bir üst noktaya taşıyabilirsiniz. Eskitilmiş dolaplar, giyinme paravanları ve eskinin izlerini taşıyan bir avize ile odanızda nostaljik uyumu sergileyebilirsiniz.

 

Country Yatak Odası Dekorasyonu Hazırlarken Bunlara Dikkat!

  • Yatak odanızın en dikkat çekici noktalarından biri yatağınızın üzerindeki yastıklar olacaktır. Birkaç adet yastık yerine 6-7 tane farklı boyda yastığı yatağınızın üzerine yerleştirebilirsiniz.

  • Yatağınızın yakınlarında dinlenmek ve çayınızı yudumlayabilmek adına bir berjer olmasına ve bu berjerin pencere yanında bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca berjerinizin yakınına mini bir sehpa seçerek taze çiçeklerden oluşan vazonuzla iç mekana farklı bir hava katabilirsiniz. 

  • Yatağınızın üzerinin katman katman görünmesi, bu tarzın en güzel örneklerindendir.

  • Rustik bir tavan dekorasyonu odanıza farklı ve doğal bir ambiyans getirecektir.

  • Püsküllü ve monokrom desenler içeren eşyalar kullanabileceğiniz gibi yatağınızın yakınlarına sade bir lambader de yerleştirebilirsiniz.

  • Konsollar, yan sehpalar, çiçek desenli oturma alanları country tarzı yatak odası dekorasyonu için vazgeçilmez olacaktır.

Developer Software
Flexible Boru Makinası