Genç Odası Seçimi Nasıl Yapılır?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Genç Odası Seçimi Nasıl Yapılır?
2020-12-29 15:31:49
Bayramlar Mobilya
Genç Odası İçin Yatak, Mobilya ve Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Çocuğunuzun odasını tasarlarken yardıma ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz! Bir genç odası dizayn etmek yorucu ve zahmetli bir iş olabilir. Gençler, en çok odalarında vakit geçirirler. Hal böyle olunca, mükemmel bir yatak ve çalışma masası, ideal duvar renkleri ve vurgular gibi birçok ayrıntıyı hesaba katmanız gerek. Şık ve kullanışlı genç odası tasarımı için aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz. 

 

Doğru Yatak ve Mobilyayı Seçin

Uyku alanı, odanın en önemli kısmıdır ve oda tasarımının odak noktası olmalıdır. Uygun bir yatak seçerek başlayın ve odanın geri kalanını buna göre dekore edin. Çocuğunuzun zevk ve renk tercihleriyle uyumlu olan mobilya stillerinden satın alabilir, isteğe göre zarif, sade veya eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Modern ve minimalist genç odası takımlarıyla çocuğunuz için muhteşem bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kanepe, şifonyer, yan sehpa gibi diğer mobilyalarla da odanın boş kısımlarını değerlendirebilirsiniz. 

 

Renk Kombinasyonlarına Dikkat Edin

Dramatik bir etki için çocuğunuzun odasında koyu ve açık renklerin bir kombinasyonunu oluşturun. Pek çok insan size erkekler için en iyi renklerin kırmızı, kahverengi, gri, lacivert, yeşil ve gök mavisi, kızlar için ise turuncu, beyaz, pembe, yeşil, mor ve turkuaz olduğunu söyleyecektir. Bu renklerle sınırlı kalmanıza gerek yok. Çocuğunuzun fikrini alarak, sevebileceği bir renk kombinasyonuna odaklanabilirsiniz. 

 

Bol Depolama Alanı Yaratın

Ayakkabılar, DVD’ler, kitaplar ve spor malzemeleri gibi birçok ürün için depolama büyük önem arz eder. Depolama alanlarının yeterince olması, kullanışlı bir genç odası için gerekli bir koşuldur. Bu nedenle, çoklu saklama çekmeceleri, küpler, saklama üniteleri tercih edebilirsiniz. 

 

Şık, Eklektik ve Eğlenceli Stilleri Düşünün

Genç oğlunuz veya kızınız renk sıçramalarından ya da parlak, bohem desenlerden hoşlanıyorsa, bu enerjiyi odalarına getirebilirsiniz. Gelecek vaat eden bazı genç odası mobilya çeşitleri, nevresim takımları, dekoratif ürünler ile siz de çocuğunuzun odasını daha eğlenceli ve modern bir şekle kavuşturabilirsiniz. 

 

Ya Çocuklarınız Aynı Odayı Paylaşıyorsa?

Çocuklarınız aynı odada kalıyorlarsa veya ikiz çocuklarınız varsa, iç mekanı daha kullanışlı hale getiren mobilyalar seçmeniz gerek. Dar alanlar için ranza modelleri ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca şifonyer, komodin ve elbise dolabı gibi mobilyaların da daha büyük boyutlusunu edinebilirsiniz. Bir odayı birden çok kişinin paylaşması demek, daha fazla eşyanın depolanma ihtiyacını işaret eder. Bu da demek oluyor ki, daha çok depolama malzemesi kullanıp, depolama sorununa kesin çözüm sunabilirsiniz. Kapı arkası veya duvar depolama ürünleri ile odanın dağınıklığını giderebilirsiniz.

Developer Software
Flexible Boru Makinası