Küçük Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilir?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Küçük Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilir?
2020-12-29 16:16:28
Bayramlar Mobilya
Küçük Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilir?

Küçük, kalabalık ve dağınık bir yatak odasında iyi bir gece uykusu çekmek ya da dinlenmek zor olabilir. Küçük yatak odası organizasyonu söz konusu ise alan kısıtlamalarının olması canınızı sıkabilir. Yine de bazı ipuçları ve yaratıcı fikirler sayesinde küçük bir yatak odasını harika bir yaşam alanı haline dönüştürebilirsiniz. Peki, küçük yatak odanızı nasıl dekore etmelisiniz? Gelin, ipuçlarına beraber göz atalım.

 

Minimalist Düşünün

Küçük bir yatak odanız varsa minimalist bir yaklaşım benimseyin. İhtiyacınız olacak kadar mobilya edinin. Yatağın yanındaki bir berjer, bir makyaj masası veya büyük bir gardırop hoşunuza gidebilir. Ancak yatak odanız küçükse, bazı eşyaları gözden çıkarmanız gerekebilir. Bu yüzden, kullanmayacağınız ve alanı gereksiz meşgul edecek eşyalardan kaçınmalısınız. Örneğin, dört kapılı elbise dolabı yerine iki kapılı olanını tercih ederek, küçük yatak odanızı daha da ferah bir hale dönüştürebilirsiniz. 

 

Çekmeceli Komodinler Kullanın

Yatak odanızda dağınıklığı gidermek amacıyla komodinler iyi bir seçimdir. Bu ürünlerin üst kısımlarını depolama olarak kullanabileceğiniz gibi çekmeceli komodin modelleri de daha fazla eşyayı depo etmenizi sağlayacaktır.

 

Yatağınızın Altındaki Boşluğu Değerlendirin

Yatağın baza kısmını veya boşluk varsa alt bölümünü kullanarak, dolabınızın dağılmasını önleyebilirsiniz. Özellikle sezon dışı kıyafetleri bu tarz alanlarda muhafaza edebilirsiniz. Yatağınızın altındaki eşyaları temiz ve tozsuz tuttuğunuzdan emin olun. Bunun için kapalı, geniş ve plastik saklama kutularından yararlanabilirsiniz.

 

Dikey Boşluğu Kullanın

Küçük yatak odalarında genellikle küçük dolaplar ve birkaç başka saklama alanı vardır. Bu nedenle, öğeleri saklayabileceğiniz alanlar konusunda yaratıcı olmanız gerekir. Raflar, asılı düzenleyiciler ve diğer benzer öğeleri kullanarak dikey alandan yararlanmayı hedefleyin. Dolabınızdaki elbise çubuğunun üzerinde halihazırda bir rafınız yoksa, katlanmış giysiler için ek bir raf ilave edebilirsiniz. Daha fazla asılı depolama alanları için dolap arkasına veya yatak odası kapılarına kancalar ekleyebilirsiniz. 

 

Dağınıklığı Azaltan Bir Rutin Benimseyin

Odanız ne kadar küçükse, o kadar hızlı şekilde dağınık hale gelir. Bununla başa çıkmak ve odanızı düzenli bir şekilde kullanabilmek adına, organizasyon ve temizlik rutini belirlemelisiniz. Kıyafetleri katlamak, birikmiş makbuzları toplamak, temizlik ve düzen için kendinize bir liste oluşturabilirsiniz.

Developer Software
Flexible Boru Makinası