Minimalist Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Minimalist Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?
2020-12-29 13:46:15
Bayramlar Mobilya
Minimalist Oturma Odası Dekorasyonu

Minimalizmin tasarım dünyasında bu kadar önemli bir an yaşamasının bir nedeni var. Doğru yapıldığında, sıkıcı olmayan, temiz, sakinleştirici bir alan sunuyor. Minimalizm, görselin ötesine geçen ve aslında daha sakin, yaşanabilir ve besleyici ortamlarla sonuçlanan, düşünceli bir stil ve dağınıklık içermeyen alanlar gerektirir. Bu, en çok vakit geçirilen alanlardan biri olduğu için oturma odasında uygulanan bir tasarım stili. Oturma odanızda minimalizme hayat vermek için aşağıdaki ipuçlarını değerlendirebilir, hayalinizdeki iç mekanı kolayca dizayn edebilirsiniz. 

 

Ölçeklendirmeye Dikkat Edin

Minimalizm, küçük yaşam alanlarıyla harika şekilde uyumludur. Kullanılabilir her metrekareden en iyi biçimde yararlanmak için yapabileceğiniz birkaç değişiklik var. Örneğin, büyük bir sehpa almak yerine, özel bölmeli kanepe tercih edebilirsiniz. Dergilik veya büyük bir kitaplık yerine de çok bölmeli küçük mobilyaları değerlendirebilirsiniz. 

 

Renk Seçimine Dikkat Edin

Modern minimalist bir tasarım uygulamak istiyorsanız ve renklerden vazgeçmek size göre değilse, pastel mavi, bej, gri gibi renk paletlerinden seçim yapabilirsiniz. Fakat tek renge yoğunlaşmak, minimalist stilinin önde gelen ilkeleri arasındadır. Yine de oturma odanızda dinamik bir alan yaratmak amacıyla halı seçiminde özgür olabilirsiniz!

 

Farklı Stilleri Karıştırın

Oturma odanızı daha orijinal, modern ve kullanışlı hale dönüştürmek isterseniz, sade dekorunuzu Neoklasik ayrıntılarla harmanlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sade duvar süslemeleri, farklı duvar aynası tasarımları, zengin bir stile sahip olan halı gibi seçenekler ile minimalizmi destekleyebilirsiniz.

 

Doğallığı Yakalayın

Minimalizmin temel unsurlarından biri, basit ve organik formları vurgulamaktır. Örneğin, yerde duran bir sehpadan daha mütevazı ne olabilir? Toprak rengi deri koltuklar, doğal ahşap tabureler ve alışılmadık bir tasarıma sahip masa ile oturma odanızda doğal bir ambiyans oluşturmanız pek mümkün!

 

Canlı Bir Vurgulama Yapın

Zengin dokular, şaşırtıcı vurgular ve yenilenmiş malzemelerle göze çarpan bir alan yaratmak için her zaman yeni alternatifler bulabilirsiniz. Minimalist oturma odasında canlılık yaratmak için parlak renkli bir obje veya mobilya kullanabilirsiniz. Bu bir berjer, küçük bir sehpa ya da herhangi bir dekoratif malzeme olabilir. Seçim sizin!

Developer Software
Flexible Boru Makinası