Televizyon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bayramlar Mobilya Adana Mobilya WELTEW BEKO Beyaz Eşya
Televizyon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
2020-12-29 15:20:31
Bayramlar Mobilya
Televizyon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir televizyon satın almak, zorlu bir süreç olabilir. Sadece bütçenizi değil, aynı zamanda yeni televizyonunuzun özelliklerini, boyutunu ve markasını da göz önünde bulundurmanız gerekir. TV satın alırken tek bir özellik diğerlerinden daha önemli olmasa da, müşterilerin kendi öncelikleri vardır. İzleme deneyiminizi iyileştirmek ve doğru televizyonu bulmak için aşağıdaki konulara dikkat etmenizde fayda var.

 

Fiyat

Çoğu insan için fiyat, şüphesiz ki önemli bir unsurdur. Ne kadar harcama yapmak istediğiniz, genellikle satın alabileceğiniz TV’nin türünü, markasını ve genel özelliklerini belirler. Ne kadar harcamak istediğinize dair her zaman kabaca bir rakamınız olsun. Böylece, onlarca TV modeli arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. 

 

Boyut

Televizyonlar söz konusu olduğunda ürünün büyüklüğü oldukça önemli bir konu. Satın alınan en yaygın TV boyutu 55’’ olduğundan, farklı perakendeciler arasında aynı modellerin fiyatlarında bir farklılık olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın. Orijinal bir analog TV’den yeni nesil bir TV’ye geçiş yapıyorsanız, büyük bir televizyonun sunmuş olduğu deneyim sizi şaşırtabilir. Ayrıca, televizyonun bulunacağı oda da ürünün boyutunu belirleme konusunda ciddi bir kriterdir. Alım yapmadan önce odanızın metrekaresini hesaba katmayı ihmal etmemelisiniz.

 

Tür

LCD, LED veya Plazma gibi dikkate alınacak üç ana TV modeli vardır. 

  • Plazma televizyonlar, genellikle görüntüye daha fazla derinlik kazandıran cam / parlak bir yüzeye sahiptir, ancak aynı zamanda aydınlık odalarda ışığı da yansıtabilir. Daha hızlı yenileme hızları ve yanıt süreleri oluşturmak için her hücre ayrı ayrı açılıp kapanabilir.

  • LCD televizyonlarda arka ışık her zaman açıktır ve daha zengin renkler, daha parlak bir görüntü üretir. LCD'ler genellikle parlak odalarda parlamayı önleyen fakat görüş açılarını kısıtlayabilen mat bir yüzeye sahiptir.

  • LED televizyonlar daha parlaktır, çok daha az enerji kullanır, daha iyi renk ve kontrast kontrolüyle daha net resimler oluşturur.

TV'nizi nereye yerleştireceğinize, ne için kullandığınıza ve ne kadar harcamak istediğinize göre ürün türünü de kolayca belirleyebilirsiniz. 

 

Enerji Verimliliği

Bazı TV Modellerinin maliyeti diğerlerinden daha yüksek olsa da, enerji verimliliği sunan televizyonlar için biraz daha yüksek fiyat ödemek, aslında avantajları da beraberinde getirir. Yeni nesil televizyonlarda sunulan en popüler özelliklerden biri de enerji verimliliğidir. Bu özelliğe sahip bir TV modeli, elektrik faturanızda tasarruf yapmanıza yardımcı olur. 

 

Marka

Şu anda piyasada onlarca TV markası var. Tanınan ve bilinen bir televizyon markasına yatırım yapmak ideal olacaktır. Ancak, ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak belirli bir model varsa onu da satın alabilirsiniz.

Developer Software
Flexible Boru Makinası